Junior Helpdesk Engineer

IT

Poznań Bielsko-Biała Ostrów Wlkp.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Wspieranie Klientów firmy we wdrażaniu nowych rozwiązań oraz szkolić ich z zakresu wprowadzonych rozwiązań IT
  • Instalacja i konfiguracja systemów komputerowy na platformach Linux oraz Windows,
  • Prowadzenie dokumentacji wdrożeniowej i powdrożeniowej, monitorowanie i reagowanie na incydenty związane z pracą systemów,
  • Udział w przygotowywaniu koncepcji rozwoju systemów teleinformatycznych dostarczanych przez Firmę
  • Praca w systemie ticketowym Jira Service Desk

WYMAGANIA:

  • Jesteś absolwentem technikum informatycznego, studentem informatyki lub pasjonatem informatyki,
  • Znasz środowiska Linux (wybrana dystrybucja) oraz Windows Server w stopniu podstawowym,
  • Poznałeś jedną z wymienionych technologii: Vmware, Hyper-V, Docker,
  • Potrafisz korzystać z jednego z wybranych języków i narzędzi automatyzacji utrzymania IT np.: Perl, Bash, PowerShell, Zabbix, Python, Ansible;
  • Posiadasz umiejętność samodzielnego poszukiwania rozwiązań problemów i myślenia analitycznego, łatwość i chęć zdobywania nowej wiedzy, umiejętność współpracy w zespole – pracodawca zatrudnia zespół zgranych, lubiących się osób, które – choć pracują w różnych obszarach – uzupełniają się nawzajem, dyskutują, dzielą się wiedzą, spierają na argumenty, żartują, wspierają, realizują wspólne cele,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację techniczną w mowie i piśmie.

MILE WIDZIANE:

  • bazy danych PostgreSQL, MS SQL,
  • Ansible
  • ELK
  • technologie VoIP, ISDN i rozwiązania telekomunikacyjne
  • konfiguracja i utrzymanie urządzeń sieciowych klasy enterprise, np. Juniper, Cisco MikrotikOS, HP

Jesteś zainteresowany?
Napisz do nas na praca@alfavox.com i prześlij CV!